Posts Tagged ‘Shqip’

Motrat Mustafa – Shpirtit tim

Motrat Mustafa – Shpirtit tim

2 comments - What do you think?  Posted by admin - January 11, 2012 at 8:46 am

Categories: Motrat Mustafa Video   Tags: , , ,

Motrat Mustafa – Te Kam Moter Ty Dhe Kengen (1997)

Motrat Mustafa – Te Kam Moter Ty Dhe Kengen (1997)

  1.        Motrat Mustafa  Kenge Dasmash (oj Lulije Lum Kunata)
  2.        Motrat Mustafa  Syrin A Ma Fal
  3.        Motrat Mustafa  Rritu Gocë E Vogël
  4.        Motrat Mustafa  Mall E Kam Me Dal N’oborr
  5.        Motrat Mustafa  Të Kam Motër Ty Dhe Këngën
  6.        Motrat Mustafa  O Kurbet I Zi
  7.        Motrat Mustafa  M’kaloi Dita
  8.        Motrat Mustafa  ç’ke Ti çikë

 

Motrat Mustafa      Kenge Dasmash (oj Lulije Lum Kunata)

nga albumi Te Kam Moter Ty Dhe Kengen (1997)

oj lulije lum kunata
ku naj rrite floket e gjata

ku naj rrite floket e gjata

une i rrita ner ni dardhe
me shqiponjat ball per ball e

me shqiponjat ball per ball e

do ta kallim dushkun
da cojna perpjete

do ta kallim dushkun
da cojna perpjete

oj me martu vellaun
sa koka shyhrtete

oj me martu vellaun
sa koka shyhrtete

do ta kallim dushkun
ta cojna n´havae

do ta kallim dushkun
ta cojna n´havae

oj me marre kunat e
sa koka sevda e

oj me marre kunat e
sa koka sevda e

 

Motrat Mustafa      Syrin A Ma Fal

nga albumi Te Kam Moter Ty Dhe Kengen (1997)

syrin a ma fal a ma fal
ti o besnik djal besnik djal

syrin a ma fal a ma fal
ti o besnik djal besnik djal

REF:
askujt si kallxoj
se te dashuroj
ooo shume te du
jam dashuru (2x)

II
Eja djalo se me morren
ty te shkrij si dielli boren

Eja djalo se me morren
ty te shkrij si dielli boren

REF:
askujt si kallxoj
se te dashuroj
ooo shume te du
jam dashuru (2x)

REF:
askujt si kallxoj
se te dashuroj
ooo shume te du
jam dashuru (2x)

 

Motrat Mustafa      Rritu Gocë E Vogël

nga albumi Te Kam Moter Ty Dhe Kengen (1997)

Sec u keput nje yll
e vajti pran henes
rritu goc e vogel
oho me nazet e nenes

II
kur ma bjen kafen
ne pellemb te dores
rritu goc e vogel
oho me nazet e nenes

III
Shkon lumi val val
syrin as ma fal
ah moj goc e vogel
oho m’bahet mal

IV
me nazet e nenes
rritu e dhe pak
kur dot rrish te une
dot behesh rehat

 

Motrat Mustafa      Mall E Kam Me Dal N’oborr

nga albumi Te Kam Moter Ty Dhe Kengen (1997)

mall e kam me dal n’oborr e
mall e kam me dal n’oborr e

aj djali ma ban me dor
of aman aman aman
sa ne hall jam ra

of aman aman
sa ne hall jam ra

mall e kam me dal n’sokak e
mall e kam me dal n’sokak e

djalit ju kam ba merak
of aman aman
sa ne hall jam ra

of aman aman
sa ne hall jam ra

mall e kam me dal te dera
mall e kam me dal te dera

aj djali vjen si perhera
of aman aman
sa ne hall jam ra

of aman aman
sa ne hall jam ra

mall e kam me dal te ara
mall e kam me dal te ara

aj djali me del perpara
of aman aman nuk di cka do baj

of aman aman nuk di cka do baj

albumi:te kam moter ty dhe kengen

 

 

Motrat Mustafa      Të Kam Motër Ty Dhe Këngën

nga albumi Te Kam Moter Ty Dhe Kengen (1997)

ishim t´vogla ce at her
dhe bylbzonim nga ni fjal
a t´kujtohet motra ime kenga par

ishin tingull melodije
ce as sot spo i kujtoj
por edi ce kenga jon aty filloj

dhe u rritem gjithmon bashk
kenga rroj si burrim
u bo shkum me det me vall
horizonte pa mbarim

qfar fike ne zemer edin
fjalet me te embla per ty
nga do ce te iku e shkoj
un per ty un per ty dot kendoj

 

 Motrat Mustafa      O Kurbet I Zi

o gurbet gurbet i zi
ti me je
sa shume zemra i ke n’xi
o gurbet

REF:
sa shume nana
len pa femije
sa shume vasha
pa djem te ri e

sa shume nana
len pa femije
sa shume vasha
pa djem te ri e

o gurbet gurbet i zi
ti me je
sikur zogun pa fole
ti me le

REF:
sa shume nana
len pa femije
sa shume vasha
pa djem te ri e

sa shume nana
len pa femije
sa shume vasha
pa djem te ri e

o gurbet gurbet i zi
ti me je
ti me le pa gzim pa jet
o gurbet

REF:
sa shume nana
len pa femije
sa shume vasha
pa djem te ri e

sa shume nana
len pa femije
sa shume vasha
pa djem te ri e

o gurbet gurbet i zi e

 

Motrat Mustafa      M’kaloi Dita

nga albumi Te Kam Moter Ty Dhe Kengen (1997)

e kaloi dita rrez ni mali
tuj mendu djal o per ty
dy tri pika lot i lshova
mallku qoft kjo dashuri

dy tri pika lot i lshova
mallku qoft kjo dashuri

REF:
sa i bukur qe me je
dashurin o djal mos e fsheh
falma cec me zemer o
shpirti im djal ty te do

falma cec me zemer o
shpirti im djal ty te do

II
me zuri nata tuj mledh lule
ni nga ni tu i tubu
lule te bukra ngjyra ngjyra
kur takoj me ti dhuru

lule te bukra ngjyra ngjyra
kur takoj me ti dhuru

REF:
sa i bukur qe me je
dashurin o djal mos e fsheh
falma cec me zemer o
shpirti im djal ty te do

falma cec me zemer o
shpirti im djal ty te do

III
nga hareja e takimit
nuk te thash djal se te du
lulet un ce ti dhurova
jan deshmi me tregu

lulet un ce ti dhurova
jan deshmi me tregu

REF:
sa i bukur qe me je
dashurin o djal mos e fsheh
falma cec me zemer o
shpirti im djal ty te do

falma cec me zemer o
shpirti im djal ty te do

 

  Motrat Mustafa      ç’ke Ti çikë

nga albumi Te Kam Moter Ty Dhe Kengen (1997)

Cke ti qiko

Cke ti qiko
aman ce po qan
jam merzit o djal
zemra spo m’duron

O pellumb i bardh
andej kah flutron
shume te fala kam
ti a po mi con

Pershendetmi
o ti babe e nane
motres edhe vellaut
te fala mi ban

Me ka plakur
mua dheu i huj
malli yt oj nane
syt mi ka verbu

Be the first to comment - What do you think?  Posted by admin - December 27, 2011 at 2:23 pm

Categories: Motrat Mustafa Albumet   Tags: , , , , , , , , , , , ,

Motrat Mustafa – Jena Motra Kallabllak – Potpuri – Shqip

Motrat Mustafa – Jena Motra Kallabllak – Potpuri – Shqip

2 comments - What do you think?  Posted by admin - December 22, 2011 at 5:29 pm

Categories: Motrat Mustafa Video   Tags: , , , , ,