Posts Tagged ‘Kush është Ai’

Motrat Mustafa – Se N’parajse Gurbet Nuk Ka (1998)

Motrat Mustafa  Albumi: Se N’parajse Gurbet Nuk Ka (1998)

  1. Motrat Mustafa  Kush është Ai
  2. Motrat Mustafa  Se N’parajsë Kurbet Nuk Ka
  3. Motrat Mustafa  Mori çikë Lule Rudine
  4. Motrat Mustafa  Vallja Shqipe
  5. Motrat Mustafa  Dul Lulija Te Bunari
  6. Motrat Mustafa  Bjeri, Bjeri Vajzo Defit
  7. Motrat Mustafa  Balukja
  8. Motrat Mustafa  Ka Shku Djali N’gjermani

Motrat Mustafa      Kush është Ai

ani kush kecaj e
a e ce na ra ka dera
a e ce na ra ka dera

ish ni djal i bukur
me teshat e reja

a e me teshat e reja

II
me teshat e reja
shallin pika pika
a e shallin pika pika

pa me then te dua
une ate e dita
a e une ate e dita

nje dite mu afrua
dhe me tha e
per veq teje
tjeter vash nuk marr e (2X)

per veq teje
tjeter vashe nuk marr e
ty te dua deri sa te jem gjall e (2x)

albumi:se n’parajs gurbet nuk ka

 

 Motrat Mustafa      Se N’parajsë Kurbet Nuk Ka

Se n’parajs gurbet nuk ka

Erdh pranvera,erdh pranvera
une po kthehem n’shpi
dil moj nane me prit te dera
u dogja per ty

Pse s’me pret moj nane te dera
pse ka shterr uji ne krua
i lash lule i gjeta therrae
ku esht nena ce e dua o hej

me tha zogu nena t’paska vdek
dite e nate tuj kja me lot per ty
tuj mallkue gurbetin e shkret
ce s’na la s’bashku me jetu

po kalojn vite pas viti
e ne mu mbet vjeshta
sa veshtir nena me rriti
pran une nuk ju gjeta

duro nane lule t’pajrases
atje ne kopshtet e zotit
une po qaj me mall te nanes
shume i rand me duket loti o hej

a do vjen ajo e bardha dite
n’dhe te zi nane une te ti me ra
e ma kurr per mos me u merzit
se n’parajs gurbet nuk ka

Albumi Se n’parajs kurbet nuk ka.

 

  Motrat Mustafa      Mori çikë Lule Rudine

Mori qik lule rudine
mall te madh zemer me bine
po cka te bana une i mjeri
ce m’largohesh si ylberi

te kerkoj neper mengjeze
bahesh drit kthehesh si rreze
te ve prit e s’te ze dot
une jam qiell ti bahesh zog

REF
o cka te ban une i mjeri
ce m’largohesh si ylberi
te ve prit e s’te ze dot
une jam qiell ti bahesh zog

une jam qiell ti bahesh zog

II
ku mi len kenget e njoma
mos mi n’dryshk endrrat e vona
fol ni fjal se shume u lodha
mu dogj zemra e mu tha goja

une pas teje rri nde fusha
nisesh majave si drenusha
me pret mu me lot e mall
me vjen pas si fllanze e bardhe

REF
o cka te ban une i mjeri
ce m’largohesh si ylberi
te ve prit e s’te ze dot
une jam qiell ti bahesh zog

une jam qiell ti bahesh zog

III
Mori qik lule rudine
mall te madh zemer me bine
po cka te bana une i mjeri
ce m’largohesh si ylberi

te kerkoj neper mengjeze
bahesh drit kthehesh si rreze
te ve prit e s’te ze dot
une jam qiell ti bahesh zog

REF
o cka te ban une i mjeri
ce m’largohesh si ylberi
te ve prit e s’te ze dot
une jam qiell ti bahesh zog

une jam qiell ti bahesh zog (2x)

 

Motrat Mustafa      Vallja Shqipe

hajde hajde lujna edhe knojna
hajde hajde lujna edhe knojna

vallja shqipe esht e jona
vallja shqipe esht e jona

hajde hajde lujna edhe knojna
hajde hajde lujna edhe knojna

vallen shqipe ta vallzojna
vallen shqipe ta vallzojna

bin tupanat e dridhet toka
bin tupanat e dridhet toka

vallja shqipe esht e jona
vallja shqipe esht e jona

bin dahiret e bin tupanat
bin dahiret e bin tupanat

dasem te madhe ne po bajna
dasem te madhe ne po bajna

 

 Motrat Mustafa      Dul Lulija Te Bunari

dul lulija te bunari
dul lulija oj nane te bunari

oh sa fort me kish marr malli
oh sa fort me kish marr malli

dul lulija n’kapixhike
dul lulija oj nane n’kapixhike

per me gjet ni djal arshike
per me gjet ni djal arshike

e oj lulije je rrit me sevda e
o pse nuk nejte bre
te baba hala e

o pse nuk nejte bre
te baba hala e

o te luti baba
te luta edhe vete
o ilir aga bre
mle edhe sivjet

o ilir aga bre
mle edhe sivjet e

t’kisha me u ba flutur
me hyp ne lise (2X)

me pa ilirn cfare dasme
ka nise e (2X)

mos pyt lulije
se eshte marre (2X)

se ilir aga
ban darsem te madhe (2X)

mos pyt lulije
se eshte marre (2X)

se ilir aga
ban darsem te madhe (2X)

Albumi: se n’parajs gurbet nuk ka

Motrat Mustafa      Bjeri, Bjeri Vajzo Defit

Bjeri ,bjeri vajzo defit
o sa mire po i bije
lumja nana ce t’ka ba
lum djali per ty e o

lumja nana ce t’ka ba
lum djali per ty e o

Une defin do ta marr
djalo more djal beqar
do t’cuditi ni mahall
djalo po te pres me me ardhe
nuk e la mor djal ma t’marr

Bjeri ,bjeri vajzo defit
thuja kengen ce degjon
zeri yt si ze bilbili
fusha male ligjeron

zeri yt si ze bilbili
fusha male ligjeron

une kenges do te ja tham
djalo more djal beqar
t’lutem djalo mu afro
kenges s’bashku pa ja nda
ooo nuk e la mor djal pa t’marr

Une defin do ta marr
djalo more djal beqar
do t’cuditi ni mahall
djalo po te pres me me ardh
nuk e la mor djal ma t’marr

Albumi:Se n’parajs gurbet nuk ka

Motrat Mustafa      Balukja

Me dhe nje pik uje
moj baluke bre

me dhe nje pi uje
moj baluke bre

nese te te jap o
trendafil me er

nese te te jap o
trendafil me er

REF:
jarna na jarna ne
jarna na moj te keqen e

jarna na jarna ne
jarna na moj te keqen e

II
Oh me doren tende
moj baluke bre

Oh me doren tende
moj baluke bre

dora me esht n’xen o
trendafil me er

dora me esht n’xen o
trendafil me er

REF:
jarna na jarna ne
jarna na moj te keqen e

jarna na jarna ne
jarna na moj te keqen e

REF:
jarna na jarna ne
jarna na moj te keqen e

jarna na jarna ne
jarna na moj te keqen e

Albumi:se n’parajs gurbet nuk ka

 

Motrat Mustafa      Ka Shku Djali N’gjermani

o ka shku djali nane
larg o n’gjermanie
larg o n’gjermanie (2X)

o kush dot baj oj nane
oh bajram me tye
oh bajram me tye

REF:
oj molla n’rrem
pse m’dave te re
oj molla verore
zemren ti ma dogje (2X)

II
O ka shkue djali nane
larg o me punue
larg o me punue

o kush dot baj oj nane
oh bajram me mue
oh bajram me mue

REF:
oj molla n’rrem
pse m’dave te re
oj molla verore
zemren ti ma dogje (2X)

III
O ka shkue djali nane
larg o me jetue
larg o me jetue

oh sa bajrama nane
kan ardhe e kan shkue
kan ardhe e kan shkue

REF:
oj molla n’rrem
pse m’dave te re
oj molla verore
zemren ti ma dogje (2X)

Albumi:se n’parajs gurbet nuk ka

1 comment - What do you think?  Posted by admin - January 5, 2012 at 9:37 pm

Categories: Motrat Mustafa Albumet   Tags: , , , , , , , , , ,