Posts Tagged ‘Floket Tua Kacurrela’

Motrat Mustafa – Yje Te Pashuara (1993)

Albumi: Yje Te Pashuara (1993)

  1. Motrat Mustafa Aida
  2. Motrat Mustafa Dal N’qytet
  3. Motrat Mustafa Rina Moj
  4. Motrat Mustafa Zemra Ime
  5. Motrat Mustafa Vajz E Bukur
  6. Motrat Mustafa Dafina
  7. Motrat Mustafa Mirëdita
  8. Motrat Mustafa Lum Baba
  9. Motrat Mustafa Floket Tua Kacurrela

 

Motrat Mustafa      Aida

nga albumiYje Te Pashuara(1993)

Per her t’par moj kur te pash
zemra me rrahu fort
te erdha prapa dy tri her
por ishte shum e kot

Aida, aida, aida te dashuroj
Aida, aida, aida te dashuroj

a mban mend moj kur te thash
se une ty te dashuroj
fjala jote aida
ter jeten mu ma kushtoj

Aida, aida,
aida se pa ty nuk mund t’jetoj
Aida ,aida.
aida se pa ty nuk mund t’jetoj

Dot vij koha te pendohesh
n’krah te mij do te afrohesh
une ter jeten ty te pres
me mall tendin do te vdes

aida te lutem mos
tjeter kend mos dashuro
aida te lutem mos
tjeter kend mos dashuro

 

Motrat Mustafa      Dal N’qytet

nga albumiKenge Dasmash(2006)

dalë n’qytet unë me shetit
oh pa ty s’mkalon kjo ditë
me shkoj mendja leter t’çoj
por me shkru nuk guxoj

se çfarë zemre paske pase
zemren po done me ma plase
s’pari herë kur te pash ty
thelle ne zemër me ke hy

po ja u le një porosi
mos lakmoni dashurinëš
nuk e kam unë për inat
dashuria s’tlen rehat

 

Motrat Mustafa      Rina Moj

nga albumiYje Te Pashuara(1993)

Ce at dite kur u largove
nje fjal zemre nuk ma the
n’erresir te asaj nate
ike shpejt vetem me le

n’erresir te asaj nate
ike shpejt vetem me le

REF:
Rina moj rina moj
se un ty te dashuroj
a a rina

Rina moj rina moj
se un ty te dashuroj
a a rina

II
PSe po behesh e merzite
e pran meje pse nuk vjen
pse s’te vjen keq moj vajze
qe n’vetmi me le

pse s’te vjen keq moj vajze
qe n’vetmi me le

REF:
Rina moj rina moj
se pa ty nuk mund t’jetoj
a a rina

Rina moj rina moj
se pa ty nuk mund t’jetoj
a a rina

III
Vec nje fjal a mund ta thuash
vec nje fjal ce une e dua
mos me thuaj nje te keqe
veq shiqo me syt e tu

mos me thuaj nje te keqe
veq shiqo me syt e tu

REF:
Rina moj rina moj
se pa ty nuk mund t’jetoj
a a rina

Rina moj rina moj
se pa ty nuk mund t’jetoj
a a rina

 

  Motrat Mustafa      Zemra Ime

ga albumiYje Te Pashuara(1993)

Zemra ime ty te don
m’duket se ti me don mua
vec guximi na mungon
njeri tjetrit them te dua

vec guximi na mungon
njeri tjetrit them te dua

II
Cdo shikim e cdo bised
dashurin te dy tregojm
vec shoqris nuk kem guxim
ti as une ce ti kallxojm

vec shoqris nuk kem guxim
ti as une ce ti kallxojm

III
Lamtumir me za te thyer
lamtumir or djal i mjer
dhe ne coft se skam me u kthye
lamtumire per te fundit her

dhe ne coft se skam me u kthye
lamtumire per te fundit her

 

  Motrat Mustafa      Vajz E Bukur

nga albumiYje Te Pashuara(1993)

o esht nje vajze nje vajz e bukur
ajo esht sy zez vetull shkrum
ah zemren time ma pervlve
kur ti shoh dy syt e tu

ah zemren time ma pervlove
kur ti shoh dy syt e tu

II
o ditet vite mu me duken
kur e di se ste kam prane
ah zerin tend kur ta degjoja
e ngat vetit kam tjeter kend

ah zerin tend kur ta degjoja
e ngat vetit kam tjeter kend

III
O s´degjoj babe as s´degjoj nene
se dashnia s´pyet askend
ah n´qofte se sdon me mir t´me ????
se pa ty s´kam gzim n´ket jet

ah n´qofte se sdon me mir t´me ????
se pa ty s´kam gzim n´ket jet

 

 Motrat Mustafa      Dafina

nga albumiYje Te Pashuara(1993)

Mora rrugen per marshe
buze bistrices nen kala
u martove diku large
ty dafina me s’te pashe

u martove diku large
ty dafina me s’te pashe

REF:
Dafina moj, dafina moj
dafina moj,dafina moj
a e din se sa te du
une per ty jam permallu

a e din se sa te du
une per ty jam permallu

Ti me ishe shpres e jete
cdo gje n’jet me ishe ti
si moj spate aspak n’djese
pse me len keshtu n’vetmi

si moj spate aspak ndjese
pse me len keshtu n’vetmi

REF:
Dafina moj, dafina moj
dafina moj,dafina moj
a e din se sa te du
une per ty jam permallu

a e din se sa te du
une per ty jam permallu

 

Motrat Mustafa      Mirëdita

nga albumiYje Te Pashuara(1993)

Mos me thuaj mirdita
mos me thuaj si je (2x)

por at dite ce kur te vdes
eja hudhma nje grusht dhe (2x)

II
dot kalon me koken ulur
trupin dridhur tuj mendu (2x)

athu jeta esht e shkruar
te behem nuse e huaj (2x)

III
kur dovakun te qesish n’kok
unene varr do te qaj me lot (2x)

do te pershkruaj me fustan
sikur t’isha une pran (2X)

IV
Po me mire qe me mori vdekja
e se pash nuse te huj (2x)

nuk degjoj une me renkime
vetem lot e dashnores sime (2x)

Motrat Mustafa      Lum Baba

nga albumiYje Te Pashuara(1993)

a e din djalo
pse u takuma
ne per t’biseduar
dashurin ce ne e patem
kurr mos me harruar

REF:
Lum baba lum baba
mos ma thuj at fjal
a e din or babo
oho tjeter djal nuk marr

II
zemra n’krahror
mua me rrahu
kur baba me tha
ti at djal nuk mund ta marrish
patjeter mu n’da

REF:
Luam baba lum baba
si nuk ke meshir
vajzen tende te njer
oho vdes me ket deshir

III
dhe n’u n’dafsha
une nga ti
kurr nuk do te harroj
zemra ime per ty vuan
tjeter s’dashuron

REF:
Lum djalo lum djalo
mos me harro dhe ti
edhe une ne vdeksha
oho kujto zerin tim

Albumi:yje te pashuara.

Motrat Mustafa      Floket Tua Kacurrela

nga albumi Yje Te Pashuara (1993)

Floket tua moj kacurrela
hej aman
Floket tua moj kacurrela
hej aman
dil nji her moj t’shoh te dera
hej aman
dil nji her moj t’shoh te dera
hej aman

REF:
eja eja pran
eja eja pran
pa t’marr ty moj ska me lan
eja eja pran
eja eja pran
te kam shpirt moj te kam gjan

II
M’bi qiell dalin syt e tu
hej aman
M’bi qiell dalin syt e tu
hej aman
lot pikojn e bijn mbi mu
hej lot pikojn e bijn mbi mu
hej amanaman

REF:
eja eja pran
eja eja pran
pa t’marr ty moj ska me lan
eja eja pran
eja eja pran
te kam shpirt moj te kam gjan

III
Trupi yt moj shtat selvi e
hej aman
Trupi yt moj shtat selvi e
hej aman
flokt e zeza sa t’kan hije
hej aman
flokt e zeza sa t’kan hije
hej aman

REF:
eja eja pran
eja eja pran
per vec teje s’du askand
eja eja pran
eja eja pran
m’do ti mu se i yti jam

Be the first to comment - What do you think?  Posted by admin - December 22, 2011 at 4:36 pm

Categories: Motrat Mustafa Albumet   Tags: , , , , , , , , , ,