Safetja e Motrave Mustafa: Kunetërit dhe vjehrra më nxorën nga shtëpia

Safetja e Motrave Mustafa: Kunetërit dhe vjehrra më nxorën nga shtëpia

Këngëtarja Safete Mustafa, më e madhja e motrave Mustafa, ka bërë padi në Gjykatën Themelore të Prizrenit – Dega Suharekë, për vërtetim pronësie të palujtshmërisë.

Pasi i vdiq burri, mes këngëtares dhe kunetërve të saj lindën mospajtime rreth shfrytëzimit të shtëpisë së bashkëshortit.

Lidhur me këtë rast me lot në sy ka treguar Safetja.

Gjithmone per vendet e lira te punes mund ta vizitoni faqen me te re ne Kosove per Oferta Pune ku perveq pozitave te lira ju keni edhe shume informata per zhvillimin e karieres suaj.

“Me bashkëshortin tim kam jetu 15 vite. 15 vite kemi punu. Ai e ka menaxhu punën time. Kemi jetu bashkë me prindër e bashkëshortit tim. Në vitin 2002 jemi nda me kunetë, e kemi kalu në shpi tonë. Kemi ndërtu shtëpinë unë e bashkëshorti. Kemi ndërtu shtëpinë edhe të kunetërve”, tha ajo për Prive të Klan Kosovës.

“Mbas një muaji që m’ka vdek bashkëshorti, ka qenë dita e parë që jam largu nga shtëpia. Kam ardh te Zahidja me bujtë me vajzat dhe brava e derës më është ndërru . Për një moment s’kam mujt me besu që është tu ndodh diçka. Nuk dojsha as me besu. Disa njerëz që i kam pasë raportet shumë të mira? Vllaznit e Bujarit që i kam dashtë si vëllaznit e mi, e mos të flas për vjehrrën që nuk ka intervistë që nuk e kam përshëndetë. E kam dashtë e kemi qenë sikur nanë e bijë…”, rrëfen ajo.

Be the first to comment - What do you think?  Posted by admin - November 16, 2014 at 7:30 am

Categories: Motrat Mustafa Lajme   Tags:

Motrat Mustafa i këndojnë flamurit “Kuq e Zi”

Këngëtaret e famshme nga Kosova, Motrat Mustafa sot kanë klipin e tyre më të ri të titulluar “Kuq e Zi”.

Motrat Mustafa në këngë e tyre i këndojnë flamurit kuq e zi edhe incidentit që tronditi mbarë botës në ndeshjen në Serbisë dhe Shqipërisë, e sidomos ajo që bëri bujë në mbarë shqiptarinë ishte droni me flamurin e “Shqipërisë së Madhe”.

Teksti është shkruar nga Agron Jashari, ndërsa për realizmin e klipit është kujdesur produksioni  ‘EMF Creative’.

Be the first to comment - What do you think?  Posted by admin - November 10, 2014 at 7:34 pm

Categories: Motrat Mustafa Lajme   Tags:

Motrat Mustafa – Dashuroj Nuk Gënjej

Syt e tu kur qeshin
qeshin edhe te mit
tregojne se ne zemer¨
po te mbaj cdo dite

krejt cka esht e jotja
une e dahuroj
vetem zemren tande
per jet ta fitoj

REF
dashuri me dashuri
ne zemren tande kam me u kthy
dashuroj nuk genjej
zemren tande kurr se thej

II
Besen po ta jap
jam zemer pa sherr
ate cka ta fala
kush ma sun e merr

krejt cka esht e jotja
une e dahuroj
vetem zemren tande
per jet ta fitoj

REF
dashuri me dashuri
ne zemren tande kam me u kthy
dashuroj nuk genjej
zemren tande kurr se thej

Be the first to comment - What do you think?  Posted by admin - at 7:32 pm

Categories: Motrat Mustafa Albumet   Tags:

Safetja e Motrave Mustafa paditë vjehrrën për pasurinë e burrit të vdekur

Këngëtarja Safete Mustafa, më e madhja e motrave Mustafa, ka bërë padi në Gjykatën Themelore të Prizrenit- Dega Suharekë, për vërtetim pronësie të palujtshmërisë. Pasi i vdiq burri, mes këngëtares dhe kunatërve të saj lindën mospajtime rreth shfrytëzimit të shtëpisë së bashkëshortit.

Këngëtarja me anë të padisë kërkon që shtëpia t’i jepet asaj dhe vajzave që ka nga kjo martesë, pasi në bazë të kontributit pretendon se e ka të fituar të drejtën e pronësisë në shtëpinë e ndërtuar me mjetet e saj dhe të burrit të ndjerë.

Të hënën u mbajt shqyrtim për këtë çështje kontestuese, në mes Safete Mustafës dhe kunetërve të saj.

Përfaqësuesi i këngëtares, avokati Ekrem Agushi, në seancë deklaroi se mbështet padinë, duke kërkuar që e njëjta t’i aprovohet paditëses Safete Mustafa.

“Safetes dhe vajzave të saj, i takon shtëpia, pasi ajo me kontributin e saj dhe të bashkëshortit të saj e kanë ndërtuar këtë shtëpi, ndërsa sot, këtë të drejtë ia mohojnë kunetërit e saj”, tha avokati Agushi.

Të kundërtën e tha i autorizuari i të paditurve Gentian Krasniqi.

“Padia duhet të refuzohet sa i përket paditëses Safete Mustafa, ndërsa sa u përket vajzave të saj, nuk ua mohojnë të drejtën që u takon”, tha Krasniqi.

Në shqyrtimin e ardhshëm është vendosur të dilet ne vendngjarje me ekspertë të gjeodezisë dhe inxhinierin e ndërtimtarisë, ndërsa do të dëgjohet edhe inxhinieri i ndërtimtarisë, i cili ka menaxhuar ndërtimin e shtëpisë, për të sqaruar se me kontribut të kujt është ndërtuar shtëpia.

oferta pune

Problemet e këngëtares kanë nisur pas vdekjes së bashkëshortit së saj. Ajo disa muaj pasi i vdiq burri është detyruar ta lëshojë shtëpinë në Suharekë ku jetonte bashkë me të.

Në këtë shtëpi aktualisht është vendosur vjehrra e këngëtares me njërin nga kunetërit e saj.

Ndryshe, Safete Mustafa ia kishte kushtuar je kenge burrit te saj pas vdekjes, kenge e cila ishte bere hit i madh ne Kosove.

Be the first to comment - What do you think?  Posted by admin - at 7:29 pm

Categories: Motrat Mustafa Lajme   Tags:

Peripecitë e Safetes pas vdekjes së burrit

Safete Mustafa e njohur në opinion si dyshja ‘Motrat Mustafa’, për herë të parë ka vendosur të flasë në opinion pas vdekjes së bashkëshortit. Ka një vit që kur vdiq Bujari dhe Safetja sikur i është përmbysur jeta dhe me muaj të tërë ka qenë e mbyllur në shtëpi për shkak të mërzisë së madhe që ka pasur me rastin e vdekjes së bashkëshortit. Tani e disa muaj ajo iu kthye këngës, me insistimin e motrës Sahides, familjes dhe miqve të saj.

“Vdekjen e Bujarit nuk e kam pritur, por ai shumë shpejt u sëmurë dhe vdiq. Nuk kam mundur të pajtohem me faktin se ai shkoi dhe për 35 ditë nuk kam dalë fare nga shtëpia. Më është dukur sikur jeta po merr fund edhe për mua. Në realitet edhe nuk kam dashur më të merrem as me këngë, sepse Bujarin e kam pasur menaxher dhe kështu që ai është marrë me tërë aranzhimet e koncerteve të mia. Mirëpo me insistimin e motrës sime me të cilën këndoj bashkë, Sahidja dhe familja ime bashkë me miqtë e mi më kanë bindur që unë të dalë nga shtëpia dhe të nisë me këngën”, ka thënë ajo për “Zëri”.

Safete Mustafa e njohur në opinion si dyshja ‘Motrat Mustafa’, Pas vdekjes së Bujarit në opinion kanë qarkulluar fjalë nga më të ndryshmet për Safeten dhe familjen e burrit, gjë që edhe Safetja nuk e mohon, por disa fjalë thotë se kanë qenë vetëm thashetheme.

“Unë gjashtë muaj pas vdekjes së Bujarit, kam realizuar këngën kushtuar atij, me titull “Shpirtit tim”, një baladë që është pëlqyer mjaftë shumë në opinion. Kam dëgjuar të thonë se unë kinse paskam kënduar dy javë pas vdekjes së bashkëshortit, por kjo nuk është e vërtetë. Madje Motrat Mustafa ka njerëz që kanë dashur të më pengojnë të mos vazhdoj më me këngë, apo thjeshtë të bie nën këmbët e tyre, mirëpo unë këtë nuk e lejoj. E lus Zotin që të më rriten dy vajzat e mia shëndoshë dhe mirë dhe të kam jetën time përpara”, thotë ajo.

Edhe pse ka jetuar vetëm me bashkëshortin dhe dy vajzat në shtëpinë e saj në Suharekë, pas vdekjes së bashkëshortit, ajo është penguar nga rrethi të jetoj në shtëpinë e saj dhe kështu që është detyruar të vij në Prishtinë për të jetuar.

“Pas presionit që kam pasur nga rrethi menjëherë pas disa muajve të vdekjes së Bujarit, nuk kam qenë e sigurt dhe e lirë të jetoj në shtëpinë time, andaj jam detyruar të vij në Prishtinë dhe të jetoj në banesën time me dy vajzat. Tani vajzat vijojnë mësimet në shkollën fillore “Millenium” dhe uroj që të mësojnë mirë”, shton ajo.

Safetja ka vendosur që të merret intenzivisht me këngë dhe të dërgoj deri në fund amanetin e Bujarit sepse ai ka qenë shumë i dhënë pas këngës dhe ithtar i shumë këngëve të saj.

“Bujari perveq qe ka qene buri i Safetes Motrat Mustafa ka qenë një menaxher shumë i mirë, këngën e ka dashur jashtëzakonisht dhe e kam pasur krahë të djathtë sepse kudo kemi qenë bashkë nëpër koncerte. Andaj do të mundohem që të arrijë sa më shumë në karrierën time muzikore në mënyrë që edhe amanetin e Bujarit ta realizoj deri në fund”, ka përfunduar Safete Mustafa njera nga Motrat Mustafa.

Be the first to comment - What do you think?  Posted by admin - June 12, 2014 at 11:06 pm

Categories: Motrat Mustafa Lajme   Tags:

Motrat Mustafa foto 2013

motrat-mustafa-2013 motrat-mustafa-2013-1 motrat-mustafa-2013-2 motrat-mustafa-2013-3 motrat-mustafa-2013-4 motrat-mustafa-2013-5 motrat-mustafa-2013-6 motrat-mustafa-2013-7 motrat-mustafa-2013-8 motrat-mustafa-2013-9 motrat-mustafa-2013-11 motrat-mustafa-2013-12 motrat-mustafa-2013-13 motrat-mustafa-2013-14 motrat-mustafa-2013-15 motrat-mustafa-2013-16 motrat-mustafa-2013-17 motrat-mustafa-2013-18 motrat-mustafa-2013-19 motrat-mustafa-2013-20

3 comments - What do you think?  Posted by admin - July 26, 2013 at 4:27 pm

Categories: Motrat Mustafa Foto   Tags:

Motrat Mustafa – Hallall

Motrat Mustafa – Hallall

Be the first to comment - What do you think?  Posted by admin - at 4:12 pm

Categories: Motrat Mustafa Video   Tags: , , , ,

03. 01.13 MOTRAT MUSTAFA NË EXPRESS

03. 01.13 MOTRAT MUSTAFA NË EXPRESS

Be the first to comment - What do you think?  Posted by admin - at 4:08 pm

Categories: Motrat Mustafa Video   Tags: , , , ,

Motrat Mustafa kenge per 2013

Motrat Mustafa kenge per 2013

Motrat Mustafa kenge per 2013

1 comment - What do you think?  Posted by admin - January 2, 2013 at 10:16 pm

Categories: Motrat Mustafa Video   Tags: , , , , , , , , ,

Gezuar me Motrat Mustafa 2013

Gezuar me Motrat Mustafa 2013

Gezuar me Motrat Mustafa 2013, Motratmustafa 2013

Be the first to comment - What do you think?  Posted by admin - at 10:11 pm

Categories: Motrat Mustafa Video   Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Next Page »